Kandt - hydraulika a strojírenství

Profil firmy

V roce 1968 vznikla v Hamburku firma KANDT KG Hamburg jako obchodní firma dodávající hydrauliku, pneumatiku, stroje, strojní zařízení a díly do různých oblastí průmyslu . Rychle se rozrůstala a v souvislosti s tím vznikla i dceřinná firma APA - Armaturen und Anlagenbau vyrábějící a prodávající různé armatury a další zařízení. Později se specializovala též na dodávky pro papírenský průmysl jako zástupce světových výrobců. Jedná se zejména o suroviny, papírenské stroje a jejich části. Obě firmy byly brzy činné nejen v zemích východní Evropy ale i Asie.

Pražské zastoupení společnosti KANDT KG Hamburg působilo v tehdejším Československu od roku 1973. Na jeho základech vznikla v roce 1991 dceřinná společnost Kandt, s.r.o. V roce 2017 firmu APA-Kandt Hamburg a její pobočky převzal koncern Melchers.

V roce 2007 došlo ke spojení mateřské firmy KANDT Hamburg s dceřinou firmou APA Hamburg v jedinou firmu APA-KANDT Hamburg . České zastoupení divize KANDT si však ponechalo svůj původní název Kandt, s.r.o. do roku 2018, kdy dochází k sjednocení jmen a k přejmenování na APA-KANDT, s r.o. Praha

Současné pobočky firmy APA-KANDT Hamburg ve světě naleznete na webové prezentaci :
Kontakty APA-KANDT

Dodávky strojů, strojních zařízení a dílů firmy APA – KANDT směřují zejména do těžkého a lehkého strojírenství, slévárenství, automobilového průmyslu, chemického a petrochemického průmyslu, plastikářského, gumárenského, farmaceutického, kosmetického, potravinářského průmyslu, papírenského průmyslu a dalších odvětví. Našimi zákazníky jsou též hutě, železárny, ocelárny, teplárny, plynárny, elektrárny apod. Jedná se jak o malé zákazníky, tak nadnárodní koncerny.

O poradenství až po zajištění dodávky zboží se starají zkušení inženýři jak v jednotlivých kancelářích, tak i v mateřské firmě v Hamburku.

V rámci naší obchodní činnosti nabízíme dodávky různých dílů a zařízení jak pro sériovou výrobu tak náhradních dílů do zařízení v provozech.

Kromě dovozu strojních částí a strojů od stálých dodavatelů (výrobců) se orientuje naše firma též na specielní jednorázové dodávky výrobků dle zvláštního přání zákazníka.